Op. Dr. Yiğit Özgenç

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. Ahmet Yiğit Özgenç 1965 yılında İzmir’de doğdu. İlköğretimini Buca Umurbey İlkokulunda  tamamladı. Ortaokul eğitimini  İzmir Saint-Joseph ortaokulunda, lise eğitimini  İzmir Atatürk Lisesinde bitirdi.  1982 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanıp 1988 yılında mezun oldu. Doktor diplomasını aldıktan sonra 1 yıl süreyle Gaziantep Yavuzeli ilçesinde mecburi hizmetini tamamladı.1990-1994 yılları arasında Ege Doğumevi Ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ihtisas yaptı.  İhtisası sırasında kısa süreli askerlik görevini yerine getirdi ve ihtisas sonrası aynı hastanede görevine devam etti.

1994 yılında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ünvanı aldıktan sonra, İzmir Alsancakta özel muayenehane hekimliğine başladı. Aynı yıl Jinomer kadın hastalıkları ve Doğum Merkezini kurarak hastalarına hizmet vermeye devam etti. 2011 yılında tam gün yasası nedeniyle Ege Doğumevi Ve Kadın Hastalıkları Eğit. Ve Araş. Hastanesindeki görevinden ayrıldı ve hali hazırda Jinomer Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezinde hastalarına tam gün hizmet vermeye devam etmektedir.

1994 yılında İtalya Bologna Üniversitesi Tıp Fakültesinde, Prof.Dr.M.Filicori yanında 6 ay süreyle infertilite ve tüp bebek merkezinde eğitim gördü. Ege Doğumevi Ve Kadın Hastalıkları Eğit. Ve Araş. Hastanesinde 16 yıl süreyle riskli gebelik (perinatoloji), menopoz, infertilite, kadın hastalıkları ve doğum kliniklerinde çalıştı. Yurtdışı ve yurtiçi bir çok dergide yayımlanmış tıbbi makale, kongrelerde sunulmuş video ve sözlü bildirileri mevcuttur.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca, orta derecede İtalyanca bilen Ahmet Yiğit Özgenç , evli ve 1 çocuk babasıdır.